Plug & Play - ECUEditor Optimized
Cordona GP Quickshifter - Suzuki GSX-R 1000 (2007-2016)
Nosta GSX-R 1000 -pyöräsi suorituskyky uudelle tasolle. Tämä 407B-sarja on suunniteltu erityisesti Suzuki GSX-R 1000 malleihin käytettäväksi yhdessä ECUEditor- tai Woolich-ohjelmiston kanssa. Järjestelmä hyödyntää MotoGP-tason Strain Gauge -tekniikkaa, joka on täysin vapaa mekaanisista kuluvista osista.
Prosessori: 25 MHz High-Speed CPU
Sensorin halkaisija: Vain 14 mm
Säätöalue: 1–30 kg (digitaalinen näyttö)
Vesitiiviys: IP68 (täysin vesitiivis)
Vaihdekaavio: Push tai Pull (konfiguroitava)
Kompensaatio: Automaattinen (lämpö/tärinä)
Yhteensopivuus: Suzuki GSX-R 1000 (2007-2016)
Rakenne: Ruostumaton teräs & alumiini
- Plug & Play -asennus: Valmis johtosarja, joka kytkeytyy suoraan pyörän alkuperäiseen GPS-liittimeen (Gear Position Sensor).
- Ei kulumista: Strain Gauge -sensori ei sisällä liikkuvia osia, mikä takaa miljoonien vaihtojen elinkaaren ilman tuntuman muuttumista.
- Älykäs ohjelmisto: Tukee sekä GP- että vakio-vaihdekaavioita.
- Digitaalinen säätö: Vaihtovoiman (herkkyyden) säätö suoraan sensorin moduulista integroidun näytön avulla.
- Dynaaminen kompensaatio: Sisäänrakennettu logiikka estää virheelliset katkot eliminoimalla lämpötilan vaihtelut ja moottorin tärinän.
HUOMIO VAIHDETANGOSTA:
Tämä sarja (407B) sisältää valmiin välitangon. Koska pyöriin on usein asennettu jälkiasennus-jalkatappisarjoja, tankoa saattaa joutua lyhentämään tai vaihtamaan toiseen mittaan täydellisen asennuksen varmistamiseksi.
Asennus on suoraviivainen: kytke valkoinen 3-napainen liitin pyörän vaihdeanturin väliin. Toimiakseen järjestelmä vaatii, että moottorinohjausyksikköön (ECU) on aktivoitu Quickshifter-toiminto (esim. ECUEditor tai vastaava). 12V lisävirta kytketään tarvittaessa mukana tulevalla johdolla.
Tutustu asennukseen ja teknisiin säätöihin tarkemmin virallisen ohjeen avulla:
GP SG - Käyttöohje
Tuotekoodi: 407B. Sopivuus: Suzuki GSX-R 1000 (2007–2016). Ammattilaisen valinta radalle ja kadulle.